Nazywam się JACEK GLANC i mam przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia autorskiej strony internetowej – „CONCHA”. jg

Moją pasją są MUSZLE mięczaków.

W kolekcji, którą tworzę zgodnie z etycznymi wymogami ochrony dóbr naturalnych oraz wytycznymi Konwencji Waszyngtońskiej, zgromadziłem prawie 5000 okazów – muszli mięczaków morskich, lądowych i słodkowodnych oraz eksponatów paleokonchologicznych.

Z filozoficznego punktu widzenia – „świat muszli” – stanowi dla mnie swoistą sygnaturę przedziwnego Cudu Stworzenia.

Specjalizuję się w poszukiwaniu związków człowieka i muszli od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy – zauważalnych w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Za pośrednictwem witryny staram się dotrzeć do podzielających moje zainteresowania kolekcjonerów oraz miłośników muszli z całego świata, aby opowiedzieć o ich zauroczeniu wapiennymi cudami Natury. Moim marzeniem jest, aby „CONCHA” przybliżała Internautom tajemnice osobliwego piękna muszli, uwrażliwiała na konieczność ochrony ich naturalnego środowiska oraz ujawniła walory autentycznej pasji kolekcjonerskiej w życiu człowieka.
Zapewniam, że warto tego doświadczyć!

Moją stronę internetową dedykuję najbliższym: Żonie i Córce.


W przedświątecznej aktualizacji „CONCHY” proponuję Państwu odwiedzenie działu:
SHELL RELATED, gdzie można poznać skromny zbiór… „Muszli choinkowych”.

Warto także zajrzeć do profilu kolekcjonerskiego Pana Michała Poklękowskiego w dziale: PASJONACI MUSZLI W POLSCE, by przyjrzeć się gigantycznej cypryjskiej porcelance:
Cypraea (Naria) spurca (42,4 mm).

WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM, KOLEKCJONEROM I BYWALCOM „CONCHY” PRAGNĘ ŻYCZYĆ: ZDROWYCH, RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, A TAKŻE WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU 2014!
OCZYWIŚCIE… ŻYCZĘ TAKŻE SUKCESÓW KOLEKCJONERSKICH!

Wakacje, urlop i wypoczynek… Zawsze warto sięgnąć do rodzinnego albumu!

Za sprawą najnowszej aktualizacji można powspominać lato i szmaragdowo-lazurowe morze z Panem Tomaszem Mordarskim, który w formie krajobrazowych migawek dzieli się z nami swoimi wrażeniami z wypraw (także muszlowych) do Chorwacji.

Wszystko w FORUM EKSPERTÓW, w artykule: „Chorwacja – niekończąca się opowieść”

 Gorąco zachęcam!

Niesamowita historia, urzekająca zmienność architektury przyrody, dziwaczne endemity, niepowtarzalna flora i fauna – pozostająca w ciągłej niewoli dwóch oceanów… to właśnie Australia, której doświadczył Pan Paweł Falarz wespół ze swoją Małżonką.
W FORUM EKSPERTÓW można odnaleźć autorską relację z wyprawy Pana Pawła: „Australia – ślimaki na krańcu świata”. Polecam!

W najnowszej aktualizacji, w dziale: PREZENTACJE AUTORSKIE zamieściłem też materiały wspominkowe z moich „muszlowych opowieści”.