Nazywam się JACEK GLANC i mam przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia autorskiej strony internetowej – „CONCHA”. jg

Moją pasją są MUSZLE mięczaków.

W kolekcji, którą tworzę zgodnie z etycznymi wymogami ochrony dóbr naturalnych oraz wytycznymi Konwencji Waszyngtońskiej, zgromadziłem prawie 5000 okazów – muszli mięczaków morskich, lądowych i słodkowodnych oraz eksponatów paleokonchologicznych.

Z filozoficznego punktu widzenia – „świat muszli” – stanowi dla mnie swoistą sygnaturę przedziwnego Cudu Stworzenia.

Specjalizuję się w poszukiwaniu związków człowieka i muszli od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy – zauważalnych w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Za pośrednictwem witryny staram się dotrzeć do podzielających moje zainteresowania kolekcjonerów oraz miłośników muszli z całego świata, aby opowiedzieć o ich zauroczeniu wapiennymi cudami Natury. Moim marzeniem jest, aby „CONCHA” przybliżała Internautom tajemnice osobliwego piękna muszli, uwrażliwiała na konieczność ochrony ich naturalnego środowiska oraz ujawniła walory autentycznej pasji kolekcjonerskiej w życiu człowieka.
Zapewniam, że warto tego doświadczyć!

Moją stronę internetową dedykuję najbliższym: Żonie i Córce.


Każda „szanująca się” witryna kolekcjonerska winna posiadać stosowną galerię, by internetowym Wędrowcom przybliżyć obiekty admiracji jej autora. Tak oto „CONCHA” – po 10-ciu latach istnienia – wzbogaciła się o całkiem nową (sukcesywnie uzupełnianą) galerię: „ŚWIAT MUSZLI”. Galeria jest nowa w sensie realizacyjnym… Jednak przede wszystkim jest nowatorska w formie prezentacji okazów.
Znajdziecie w niej bowiem Państwo:  Muszle o pięknych kształtach, urzekających kolorach, fascynujących deseniach; konchy pochodzące z najdalszych zakątków Wszechoceanu; muszle gatunków rzadkich i endemicznych; muszle ślimaczych mikrusów i morskich gigantów; konchy będące epoletami każdej kolekcji oraz gatunki zalegające na morskich straganach.
Nade wszystko spotkacie tam jednak Państwo muszle, które na trwałe wpisały się w historię człowieka od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy i odnajdywane są w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Zapraszam!