Alexey Ivliev, ROSJA /Moskwa/

capricorn67(at)yandex.ru     http://www.capricornica.ru    
Mówi o sobie, iż przede wszystkim jest pasjonatem pracy zawodowej… dziennikarstwa telewizyjnego w bardzo ryzykownej specjalizacji – korespondenta wojennego. Ostatnio spędził trzy miesiące na granicy izraelsko-libańskiej. Udało mi się nawiązać z Nim kontakt mailowy, kiedy na kilka dni powrócił do Moskwy, aby uczcić narodziny syna Maksyma.
Napisał wtedy żartobliwie, że teraz muszle będą musiały być dopiero na trzecim miejscu w Jego życiu…

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Alexey Ivliev…dysputa w moskiewskiej siedzibie Rosyjskiego Klubu Kolekcjonerów Muszli.

Nazywa siebie absolutnym wielbicielem rodziny Cypraeidae.
Porcelanki urzekają Go swoją delikatnością i jubilerską wręcz precyzją natury, czyniącą z nich prawdziwie drogocenne klejnoty, czekające tylko na odpowiednią oprawę.
Najcenniejsze okazy zgromadził w ciągu ostatnich pięciu lat. Miał szczęście nabywać je u takich sław współczesnej konchistyki jak: Felix Lorenz, Zaour Edzoev, L.M. Raybaudi, Valery Darkin oraz Max Innes.
Jako wielkie przeżycie i niezapomnianą lekcję naukowych podstaw kolekcjonerstwa konchologicznego – określa domowe spotkanie z Felixem Lorenzem.

ivliev02

U źródeł wiedzy…czyli niezapomniane spotkanie z Felixem Lorenzem.

Od kilku lat jest aktywnym członkiem Rosyjskiego Klubu Kolekcjonerów Muszli z siedzibą w Moskwie oraz współredaktorem klubowej strony internetowej.
Bardzo poważnie podchodzi do tworzenia własnej witryny poświęconej prywatnej kolekcji, ale przede wszystkim porcelankom, gdyż /co podkreśla/ ścisłe rosyjsko-języczne opracowania na temat Cypraeidae – nie istnieją.
Snując marzenia kolekcjonerskie mówi, że chciałby opatrzyć swoim autorskim symbolem – koziorożca – zdjęcia najrzadszych porcelanek świata. Wierzy – że prędzej, czy później – trafią do Jego zbioru…jak choćby Cypraea aenigma, której nauka zna jedynie trzy egzemplarze.
A oto kilka – wskazanych jako ulubione – okazów Alexeya Ivlieva, który za pośrednictwem „CONCHY” zaprasza polskich konchistów do obejrzenia całej galerii…ale to już bezpośrednio na Jego stronie.

ivliev03

Bistolida stolida crossei (Marie, 1869). Nowa Kaledonia.

ivliev04

Barycypraea fultoni amorimi f. Massieri (Lorenz, 1991). Mozambik.

ivliev05

Zolia jeaniana sherylae (Raybaudi Massilia, 1990). Australia.

ivliev06

Umbilia capricornica capricornica (Lorenz, 1989). Australia.

ivliev07

Cypraevula iutsui iutsui (Shikama, 1974). Afryka Południowa.