Fauze Hissa Hazin, BRAZYLIA /Recife/

fauze(at)shellsbrazil.com     http://www.shellsbrazil.com
Pana Hazin’a poznałem dzięki Jego wpisowi do „kolekcjonerskich wici”, gdzie zachęca do kontaktu polskich kolekcjonerów poszukujących ciekawych gatunków muszli.
Ten doświadczony koncholog urodził się w 1936 roku w Recife na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii.
Pasję zbieraczą rozpoczął w 1984 roku będąc pod urokiem wszystkich gromad mięczaków, koncentrując się jednak głównie na przedstawicielach rodzin : Conidae, Marginelidae, Olividae i Cypraeidae. Jego zbiór liczy około 3000 gatunków. Część swojej kolekcji przekazał Rural University Pernambuco, a od czerwca 2005 roku jest członkiem Society of Conquiliologistas of Brazil.
Pan Hazin jest żywo zainteresowany wymianą muszli z innymi kolekcjonerami, także z Polski. Posiada również ciekawą ofertę handlową, którą można znaleźć na Jego stronie internetowej.
Tam także znajduje się piękne zdjęcie brazylijskiego hobbysty z muszlą, do której jest przywiązany w sposób szczególny. Na pierwszy rzut oka jest to wewnętrzna część skorupki pospolitego „malleusa”, jednak po chwili wrażliwe oko dostrzega przedziwnie przez naturę ukształtowane bruzdy i kryzy przypominające sylwetkę ukrzyżowanego Chrystusa. Z korespondencji wiem, że pan Hazin jest zwolennikiem kreacjonistycznej wizji świata oraz wszelkiego na nim życia, stąd też wielki sentyment do tego muszlowego krucyfiksu.9