Alicja Kołaczek, POLSKA /Biskupice; woj. małopolskie/

Dokonując takiego wpisu – aż chciałoby się powiedzieć – dobrze, że rośnie młode pokolenie polskich konchistów!
Celowo napisałem ?konchistów?, gdyż Alicja bez wątpienia do nich należy.
Przekonały mnie o tym: charakter korespondencji, Jej osobiste zaangażowanie oraz szybkość reakcji, której można życzyć wielu ?dorosłym? kolekcjonerom.
Z tego, co mi wiadomo ? zbiór Alicji stale się powiększa; rośnie też wiedza fachowa.

Alicjo, wierzę, że fascynacja muszlami będzie czynnikiem uszlachetniającym Twoje życie i mobilizującym do podejmowania nowych wyzwań.
Szczerze Ci tego życzę w imieniu wszystkich ?Conchowiczów?!

Witam!!!
Moja pierwsza przygoda z muszlami zaczęła się w 2000 roku, kiedy to moja siostra kupiła mi okaz Pleuroploki trapezium oraz angarie.
Mimo, iż byłam zachwycona tymi muszlami nie kupowałam kolejnych.
Trzy lata później na wystawie sklepowej zobaczyłam spory kosz z muszlami.
Za niedługo kupiłam go, a po rozpakowaniu okazało się, że jest w nim ponad 10 gatunków. To mnie tak zaintrygowało, że nabywałam kolejne muszle ze sklepów indyjskich, a także z Galerii Osobliwości w Krakowie.
W tym roku zdobyłam ponad 20 gatunków muszli, a obecnie posiadam ich około 240. W swojej kolekcji mam takie cenne okazy jak: Pleuromaria hirasei, Cypraea mariae, Turbo marmotatus oraz Charonia trytonis.
Moje ulubione to: Cypraeacassis rufa, przydacznie, Turbo marmoratus oraz czarna oksza. Najbardziej w swojej kolekcji chciałabym mieć okszę białą, Conusa gloriamarisa oraz Syrinxa – największą muszlę ślimaka.

Nie interesuję się tylko muszlami. Kocham zwierzęta. Jestem właścicielką kota Róża, owczarka niemieckiego Reksio oraz dwóch żab. Uwielbiam oglądać filmy, szczególnie animacje Disneya. Moje ulubione to „Arystokraci” i „101 dalmatyńczyków”. Mieszkam na wsi. W przyszłości chciałabym mieszkać w mieście, bo tu czuję się niezrozumiana przez rówieśników. Mimo swojego wieku nie lubię ubierać się na różowo, ani słuchać Paris Hilton czy Dody. Uwielbiam gotyk. Mam talent plastyczny.
Denerwuje mnie prymitywne, zacofane zachowanie oraz nadmierny pesymizm lub optymizm.

Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów muszli

Alicja

A oto kilka ujęć ze zbioru Ali…

kolaczek00

?Nie interesuję się tylko muszlami. Kocham zwierzęta. Jestem właścicielką kota Róża, owczarka niemieckiego Reksio oraz dwóch żab?.

kolaczek01

Zwójkowe tło dla reszty kolekcji…

kolaczek02

Maluchy w rodzinie Cypraeidae.

kolaczek03

kolaczek04

Fragment ?jadowitej? kolekcji

kolaczek05

I jeszcze różnorodność gatunków i kształtów.

kolaczek06

W głębi – ceniona przez Alicję – Pleurotomaria hirasei.

kolaczek07

Rozkolcowate…

kolaczek08

…i rodzina skrzydelników.