Mark Reekie, STANY ZJEDNOCZONE /Portland; Oregon/

Należy do najbardziej zaangażowanych członków Oregon Society of Conchologists z siedzibą w Portland. Przyjął na siebie obowiązki organizowania comiesięcznych spotkań klubowych /w każda pierwszą niedzielę miesiąca/; a także ?Christmas Party? /oczywiście w grudniu/ i ?Annual Picnik? /w lipcu/.
Bardzo poważnym wyzwaniem jest współtworzenie corocznego ? The Oregon Society of Conchologists Annual Shell Show ? znajdującego swoje miejsce w Oregon Museum of Science and Industry.

Jako duże wyróżnienie uznaje przynależność do komitetu organizacyjnego COA 2007 Convention, która odbędzie się w dniach 1-5 sierpnia właśnie w Portland, będącym rodzinnym miastem Mark?a.

A oto kilka zebranych wątków z naszej korespondencji…

Kiedy patrzę na mapę i odszukuję na niej moje miasto, a potem spoglądam, gdzie leży Polska…nabieram respektu dla zbliżającej ludzi mocy Internetu. Cieszę się, że polscy kolekcjonerzy mogą poznać swoich kolegów z ?różanego miasta? ? Portland w Oregonie.

Dwa tygodnie temu powróciłem z Zachodniej Australii. Zbierałem tam materiały do prelekcji z myślą o COA 2007. Muszle jako okazy do kolekcji są tam nieosiągalne bez specjalnych pozwoleń…zadowoliłem się więc fotografią podwodną. Zabawiłem tam 10 dni. Zrobiłem masę zdjęć.

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem agencji turystycznej ?Pacific NW Shells & Tours?. Organizuję urlopowe wyjazdy na Filipiny. Bardzo często korzystają z nich kolekcjonerzy muszli, traktując jako ?seashells collecting trips?- wzbogacające ich zbiory. Sprawę ułatwia mi fakt, że moja żona pochodzi z wyspy Siquijor, 400 mil na południe od Manili. Jej kuzyn wypożycza nam wspaniała łódź /25 metrów długości/, z całym wyposażeniem do nurkowania i poławiania muszli. Zorganizowałem już kilkanaście takich wypraw. Oprócz Filipin polecieliśmy też do Meksyku i na Wyspy Cooka.

Moja prywatna kolekcja liczy parę tysięcy okazów, z czego 70% zdobyłem podczas dalekomorskich wojaży. Gdybym miał mówić o ulubionych okazach, to chyba wskazałbym na porcelanki i zwójki…no i na Fusitriton oregonensis, czyli ?stanową? muszlę Oregonu i logo naszego Klubu.

rekiee01

Mark Reekie bierze także udział w największym /corocznym/ święcie amerykańskiej konchologii, czyli Conchologists of America Annual Convention. To zdjęcie wykonano podczas COA 2005 Convention w Punta Rossa na Florydzie.

rekiee02

Tak prezentuje się wspomniana przez Mark?a łódź…doskonały środek na morskie eskapady.

rekiee03

Stały punkt programu…buszowanie w sklepie z muszlami, gdzie zawsze może się trafić jakaś ?okazja?. Na zdjęciu ? p. Ken Matthys /COA 2006 Award Winner/ oraz p. Carolyn. Meksyk, 2004 Bahia Kino.

rekiee04

A oto wizyta w sklepie p. Judy Stoll, gdzie dominowały raczej okazy pamiątkarskie. Meksyk, 2004.

rekiee05

Magazyny filipińskich dealerów muszli…to już zupełnie inna sprawa!