Peter Poortman, NOWA ZELANDIA /Green Bay/

peter.poortman(at)xtra.co.nz
Należy do grona klubowiczów, którzy niemal natychmiast odpowiedzieli na moje zaproszenie.
Dzięki Niemu możesz podziwiać zdjęcia z „5th NEW ZELAND SHELL SHOW” w Auckalnd (SHELL SHOW – relacje i zaproszenia). Peter jest członkiem „Conchology Section Auckland Museum Institute” – elitarnego klubu kolekcjonerskiego, znanego ze swej aktywności na całych Antypodach. Jest posiadaczem pokaźnego zbioru, w którym znaczące miejsce zajmują nowozelandzkie endemity. Okazy te przynosiły Mu już wielokrotnie nagrody na międzynarodowych imprezach wystawienniczych. Swoimi hobbystycznymi doświadczeniami dzieli się na łamach magazynu – „Poirieria”, oficjalnego biuletynu konchologów z Auckland Museum Institute.
Brał udział w organizowaniu wszystkich dotychczasowych shell show, każdorazowo przystępując do konkursowej rywalizacji. Eksponował już kolekcje – zwójek, małży, porcelanek i gatunków endemicznych. Jego ulubione kategorie to – „Open General” , „Volutidae” oraz „One Locality”.
Co ważne dla „Conchy”, zapewnił o gotowości do współpracy i przesyłaniu kolejnych informacji o nowozelandzkich shell show – tak odległych, ale jakże ekscytujących.

poortman

Peter Poortman – pierwszy z lewej z konkursowym trofeum, zdobytym na „5th NEW ZELAND SHELL SHOW, 2004”. Nagroda specjana w prestiżowej kategorii – „Best New Zeland Exhibit”.

poortman2

Nowozelandzkie endemity z kolekcji Petera Poortmana.

poortman3

Ekspozycja Petera w kategorii – „New Zeland Volutidae”.