INTERNETOWY KLUB MIŁOŚNIKÓW MUSZLI – PASJONACI

INTERNETOWY KLUB MIŁOŚNIKÓW MUSZLI – skupia ludzi zauroczonych skarbami morskich głębin. Czuję się zaszczycony każdym wpisem, ale najwięcej satysfakcji dostarczają mi kontakty z osobami, | które podlegając owej – „vis attractiva” roztaczanej przez muszle, uczyniły z ich kolekcjonowania – życiową przygodę.

Polskim kolekcjonerom muszli potrzeba konsolidacji!
Ta zaś, możliwa jest tylko dzięki aktywności prawdziwych pasjonatów – ambitnych i zaangażowanych, o ugruntowanych i stałych zainteresowaniach.

Dział „PASJONACI” to miejsce dla osób będących filarami polskiej konchologii – internetowej, które zdecydowały się udowodnić swoją kolekcjonerską klasę na łamach „CONCHY”.
Mam nadzieję, że w przyszłości kolekcjonerzy ci ? stanowić będą trzon formalnego, ogólnopolskiego klubu ? zrzeszającego miłośników konchistyki.

bujakBogusław Bujak, POLSKA /Brzeg/
Podejrzewam, że każdy z miłych PASJONATÓW miał sposobność przyjmowania w domu gości, którzy z lekka ?stracili głos? stając przed muszlami, bajkowo ?spoglądającymi? zza szyb kol(…)

[czytaj wiecej]

chameraAleksandra Chamera, POLSKA /Bydgoszcz/
http://www.arta.bydgoszcz.pl
Do tej pory nie spotkałem zbieracza muszli, który decydując się na nowy okaz do kolekcji, NIE ? sprawdzałby wszelkich jakościowych atrybutów przypisanych nabywanemu egzemplarzowi?.Co w odn(…)

[czytaj wiecej]

chorazewiczbuczkowskiSylwana Chorążewicz i Artur Buczkowski, POLSKA /Wejherowo/
Podejrzewam, że Państwo Sylwana Chorążewicz i Artur Buczkowski znani są ze słyszenia – większości polskich konchistów, a bez wątpienia – wszystkim miłośnikom konchistyki internetowej. A wszystko za sp(…)

[czytaj wiecej]

dziukEwelina Dziuk, POLSKA /Tczew/
Najczęściej zaczynamy naszą ?muszlową przygodę? od poziomu zbieracza, włączającego łakomie wszelkie egzotyczne skorupy do rozrastającego się zbioru. Potem przechodzimy w ?stadium(…)

[czytaj wiecej]

falarzPaweł Falarz, POLSKA /Szczytno/
Zdecydowana większość PASJONATÓW, z którymi dane mi było korespondować, wspomina o jakiejś osobie, która uwrażliwiła ich na piękno podwodnego świata, lub o jakimś wydarzeniu, które ?otworzyło im(…)

[czytaj wiecej]

Adam Gałgański, POLSKA /Bydgoszcz/
Zgłoszenie i obecność Pana Adama Gałgańskiego w gronie Pasjonatów odnotowuję w 2015 roku, czyli bardzo późno w stosunku do wielkiej urodzajności w tym względzie w latach 2005 ? 2009, kiedy aneksów było najwięcej. (…)

[czytaj wiecej]

gardzinskaNatalia Gardzińska, POLSKA /Poznań/
Witając Panią Natalię w gronie PASJONATÓW, cieszę się przeogromnie, że tak trafnie odczytała intencje, które skłoniły mnie w 2004 roku do założenia tego działu. Cały ?Internetowy Klub Miłośnikó(…)

[czytaj wiecej]

glinski1Mikołaj Gliński, POLSKA /Warszawa/
Wszystkim polskim miłośnikom konchyliów morskich, a zwłaszcza efektownych porcelanek – przedstawia się – Mikołaj Gliński z Warszawy. ?Przygodę z muszlami podobnie jak wielu z nas zacząłem(…)

[czytaj wiecej]

gorskiAndrzej Górski, POLSKA /Bielsko-Biała/
Żyjące obecnie gatunki stanowią ledwie nikły ułamek wszystkich, jakie przewinęły się przez naszą Planetę. Ich liczbę ktoś oszacował na pół miliarda, ale na pewno wiadomo tyle, że wymarła przeważająca (…)

[czytaj wiecej]

grygorczukmMarcin Grygorczuk, GDYNIA /Polska/
Kolekcjonerskie ?wychylanie głowy? ponad przeciętność gadżetów codzienności ? gazety po obiedzie, filmiku po kolacji, pogawędki z sąsiadem o meczu, ?jeżdżenia? palcem po (…)

[czytaj wiecej]

jarz1_minijarz2_miniJoanna i Andrzej Jarzębowscy, POLSKA /Warszawa/
http://www.neptunea.pl
List i przystąpienie Państwa Jarzębowskich do „IKMM” traktuję jako wielkie wyróżnienie dla „Conchy”. Profesjonalizm tych konchologów podkreślają praktycznie wszystkie osoby, z którymi utrzymuję kolekc(…)

[czytaj wiecej]

kicinskiAndrzej Kiciński, POLSKA /Leoncin/
?[?] nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby.? Pozwoliłem sobie na cytat z ?Alchemika? (…)

[czytaj wiecej]

kolaczekAlicja Kołaczek, POLSKA /Biskupice; woj. małopolskie/
Dokonując takiego wpisu – aż chciałoby się powiedzieć – dobrze, że rośnie młode pokolenie polskich konchistów! Celowo napisałem ?konchistów?, gdyż Alicja bez wątpienia do nich należy. Pr(…)

[czytaj wiecej]

koralewiczAnna Koralewicz ? Bober, POLSKA /Przemyśl/
Błękit nieba – ledwo okraszony bielusieńkimi firanami chmur, słońce ? złociste i czasem z lekka dręczące, morze ? kryształowe i rozpieszczające? Oj tak, to zdecydowanie greckie klim(…)

[czytaj wiecej]

piotrkucPiotr Kuc, POLSKA /Piekary Śląskie/
?Drogi Panie Jacku! Na wstępie pragnę podziękować za Pana działalność związaną z propagowaniem fascynującego świata podwodnej fauny i krzewienie w dzieciach i młodzieży ducha kolekcjonerstwa i m(…)

[czytaj wiecej]

lewMarzenna Lew, POLSKA / Toruń /
Ludzkie pasje różnie ważą w człowieczym bytowaniu. Niekiedy – bywają ledwo muśnięciem ekstrawaganckiej odmienności; czasem ? są matowym dodatkiem do codzienności; wreszcie – przepełniają sobą c(…)

[czytaj wiecej]

macionAneta Macion, POLSKA /Płock/
Drogi, które prowadzą człowieka do kolekcjonerstwa konchologicznego, bywają różne. Jedni zaczynają zupełnie przypadkowo od pierwszej podarowanej muszli. Ktoś inny przedłuża rodzinną pasję, a jeszcze (…)

[czytaj wiecej]

melnyczukTomasz Melnyczuk, POLSKA /Kraków/
?Filozofia kolekcjonerska??..myślę, że każdy z Pasjonatów takową posiada, choć nie wszyscy nazywają to doznanie aż tak patetycznie. Określenie ? ?pomysł na kolekcjonowani(…)

[czytaj wiecej]

mordarski_miniTomasz Mordarski, POLSKA /Kamienna Góra/
Pan Tomasz Mordarski był pierwszym z polskich kolekcjonerów muszli, który zaszczycił swoją obecnością grono PASJONATÓW. Było to w 2004 roku. Dzisiaj, czyli w 2012 roku mam przyjemność zamieścić zaktu(…)

[czytaj wiecej]

ochmanskiMarek Ochmański, POLSKA /Ropczyce; woj. podkarpackie/
Kiedy przeczytałem list Marka Ochmańskiego, przypomniały mi się słowa prawie osiemdziesięcioletniego brazylijskiego kolekcjonera ? Benedito Lopes?a. W jednym z osobistych listów zadał mi(…)

[czytaj wiecej]

pacek_miniMateusz Pacek, POLSKA /Kraków/
„Moja przygoda z konchologia zaczęła się jakieś 10 lat temu, kiedy to dostałem od taty na Dzień Dziecka mały zbiorek muszli. W ten sposób zaraziłem się tym hobby” – tak pisze Mateusz o swoich kolekcjo(…)

[czytaj wiecej]

piotrowiczAleksandra Piotrowicz, POLSKA /Brzeg/
Na osobę piętnastoletniej (w 2010 roku) Aleksandry Piotrowicz zwrócił moją uwagę Tomasz Mordarski (?PASJONACI?), upatrując w Niej kapitalną kandydatkę do grona polskich miłośników i kolekc(…)

[czytaj wiecej]

poklekowski_miniMichał Poklękowski, POLSKA /Warszawa/
Pamiętam, jaką satysfakcję sprawiło mi przystąpienie Pana Michała Poklękowskiego do grona ?Pasjonatów?! To było na początku 2005 r., a Michał był jedną z pierwszych osób z Polski, które (…)

[czytaj wiecej]

polonskiPiotr Połoński, POLSKA /Łódź/
List nadesłany przez Piotra, w którym zgłosił swoje przystąpienie do „I.K.M.M.” pełen był optymizmu i dobrego humoru. Jeśli chodzi o konchistykę, pisze tak : „(…) chyba wszystko o tym zostało powie(…)

[czytaj wiecej]

rabianskiRadosław Rabiański, POLSKA /Kraków/
A jak właściwie muszla może cokolwiek powiedzieć o morzu? Ona taka malutka, a morze takie ogromne? Ona taka krucha, zaś morze żywioł największy? Ona taka cichutka, a morze ryczące falam(…)

[czytaj wiecej]

ratajczykMonika Ratajczyk, POLSKA /Kołobrzeg/
Czy handlując muszlami, można być ich kolekcjonerem ? Czy po pewnym czasie shell ? business nie uśmierca prawdziwej pasji ? Bardzo cieszę się, że za sprawą ?CONCHY? na pytania t(…)

[czytaj wiecej]

rosmMariusz Roszczyński, POLSKA /Warszawa/
Klika lat temu pozwoliłem sobie na upowszechnienie neologizmu słownego, któremu nadałem miano ? ?konchistyki internetowej?. Wiem, że pojęcie to ma tyle samo zwolenników, co przeciwni(…)

[czytaj wiecej]

sikorskiAndrzej Sikorski, POLSKA /Warszawa/
Prawdziwych Pasjonatów konchistyki poznaje się w najróżniejszych okolicznościach. Czasem tłem takiej znajomości jest ?walka? podczas licytacji na aukcjach Allegro. No i właśnie p. (…)

[czytaj wiecej]

szybiakRobert Szybiak, POLSKA /Dubiecko/
Muszle i to na dodatek – tylko skamieniałe ? uzupełniają jedynie pokaźny zbiór Pana Roberta Szybiaka z podkarpackiego Dubiecka. Mimo to z głębokim przekonaniem zaprosiłem Pana Roberta, aby wzbog(…)

[czytaj wiecej]

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERATomasz Tkaczyk, POLSKA /Piła/
Oto list najmłodszego – do tej pory ? miłośnika muszli, który postanowił przystąpić do – I. K. M. M. Publikuję go w całości, bez poprawek. Myślę, że Tomkowi należą się słowa uznania ze stron(…)

[czytaj wiecej]

chrostekMałgorzata Toll, POLSKA /Tarnów/
Pani Małgorzata zaanonsowała swoją chęć przystąpienia do ?PASJONATÓW? dawno, bo aż w sierpniu 2006 roku. Wtedy zdecydowała, że najpierw chce wzbogacić i usystematyzować swój zbiór. Co ciek(…)

[czytaj wiecej]

tomaszewskiAdam Tomaszewski, POLSKA /Mysłowice/
Kiedy w 2005 roku odwiedziłem Muzeum Misyjne w Mysłowicach-Brzęczkowicach, czego ślady można znaleźć w dziale: WYDARZENIE SPECJALNE, odniosłem wrażenie, że całe to przedsięwzięcie (a trzeba je poznać (…)

[czytaj wiecej]

wronaŁukasz Wrona, POLSKA /Boleścin; woj. dolnośląskie/
Permanentny brak czasu to jeden ze znaków ?naszych czasów?. Jako kolekcjonerzy staramy się ?okradać? codzienność z choćby drobnych chwil, aby spożytkować je na nasze hobby. B(…)

[czytaj wiecej]

wrzecion_miniSławomir Wrzecion, POLSKA /Wałbrzych/
Pan Sławomir Wrzecion jest lekarzem anatomopatologiem, pracującym w jednym z wałbrzyskich szpitali. Kolekcjonuje muszle od 1973 roku, kiedy to otrzymał pierwszą z nich od swojego Ojca. Preferuje samod(…)

[czytaj wiecej]

kamilazajacKamila Zając, POLSKA /Żywiec/
Autorytet uwrażliwiający na piękno przyrody ? pierwszy impuls – urzekająca lektura ?numer 1? – pierwsze zakupy muszli do zbioru – pierwsze marzenia kolekcjonerskie ? pierwsza(…)

[czytaj wiecej]

zioloJadwiga Zioło, POLSKA /Kozy k. Bielska-Białej/
?(?) Oglądam wspaniałe zbiory kolekcjonerów i Pasjonatów? I myślę, że mój zbiór jest taki mizerny?Jak mięczak chowam się do mojej własnej, wewnętrznej muszli?? P(…)

[czytaj wiecej]

ziomekJustyna Ziomek, POLSKA /Wałbrzych/
W gronie internetowych Miłośników muszli serdecznie witam kolejną, młodą adeptkę konchistyki. Życzę powodzenia w tworzeniu zbioru oraz prawdziwej satysfakcji w pogłębianiu swojej pasji! A oto, co pis(…)

[czytaj wiecej]

zychowiczJacek Żychowicz, POLSKA /Kraków/
Ten piękny list p. Jacka Żychowicza nadszedł prawie dokładnie w pierwszą rocznicę istnienia „CONCHY”. Traktuję go więc jako prezent, tym milszy, iż wiele w nim ciepłych słów pod adresem mojej strony.(…)

[czytaj wiecej]