Kamila Zając, POLSKA /Żywiec/

Autorytet uwrażliwiający na piękno przyrody ? pierwszy impuls – urzekająca lektura ?numer 1? – pierwsze zakupy muszli do zbioru – pierwsze marzenia kolekcjonerskie ? pierwsza ?rewolucja? w zbiorze ? pierwsza wątpliwość deprecjonująca sens muszlowego hobby – pierwsza myśl o specjalizacji???..

Przytoczoną kolej rzeczy mogłaby odtworzyć praktycznie każda z Osób, z grona PASJONATÓW.

Ciekawe, co musi się wydarzyć, aby rzeczone ?pierwsze? zdarzenia zaowocowały muszlowym hobby ? na całe życie??

Odpowiedzi na to pytanie może udzielić każdy z miłych konchistów?Podobnie, jak Pani Kamila Zając, która tak oto przedstawia się za pośrednictwem ?CONCHY??

kamilazajac1

?Nie mam ulubionych muszli, każda urzeka mnie w inny sposób, jednak wielkim przeżyciem było dla mnie zakupienie Łodzika??

Na zdjęciu, Autorka aneksu do grona PASJONATÓW ? Kamila Zając (w październiku, 2009 roku).

?Moja przygoda z muszlami rozpoczęła się w 1998 roku podczas podróży do Włoch, kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem. Wtedy to właśnie zafascynowało mnie ich piękno i postanowiłam rozpocząć kolekcjonowanie. Stało się to głównie dzięki mojej mamie Gabrieli, gdyż to właśnie ona po raz pierwszy pokazała mi piękno podwodnego świata i rozbudziła pasję zbierania muszli. Pierwszymi okazami były: Porcelanka tygrysia, Rozkolec różowowargowy oraz Przyłbica czerwona. Obecnie moje zbiory liczą blisko 2000 okazów, zarówno muszli morskich jak i lądowych. Uzupełnieniem są preparowane zwierzęta morskie, skamieliny oraz cuda rafy koralowej.

Muszle zdobywałam w różny sposób, jednak zwykle podczas zagranicznych wyjazdów nad cieplejsze morza niż Bałtyk lub dzięki uprzejmości moich znajomych.
W tym roku moja kolekcja powiększyła się o ponad 30 gatunków.

Nie mam ulubionych muszli, każda urzeka mnie w inny sposób, jednak wielkim przeżyciem było dla mnie zakupienie Łodzika oraz Turbo sarmaticus, wiążą się z tym przeżycia, których nigdy nie zapomnę. Mam nadzieję, że w przyszłości powiększę zbiory o Syrinxa.
Oprócz muszli, interesuję się wszystkim, co związane z morzami i oceanami.
Na co dzień chodzę do liceum. Kiedyś planowałam studiowanie oceanografii, jednak nie jestem jeszcze zdecydowana. Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów! Kamila Zając.?

Pani Kamila zabrawszy ze sobą aparat fotograficzny, uwieczniła swój zbiór.

Oto efekt?

kamilazajac9 kamilazajac8 kamilazajac7 kamilazajac6 kamilazajac5 kamilazajac4 kamilazajac3 kamilazajac2

Pani Kamilo, w imieniu własnym oraz wszystkich PASJONATÓW życzę, aby Pani zainteresowanie nie osłabło?Więcej, aby przeobraziło się w pasję na całe życie!