Łukasz Wrona, POLSKA /Boleścin; woj. dolnośląskie/

absinth13(at)wp.pl
Permanentny brak czasu to jeden ze znaków ?naszych czasów?.
Jako kolekcjonerzy staramy się ?okradać? codzienność z choćby drobnych chwil, aby spożytkować je na nasze hobby.
Bardzo cieszę się, że p. Łukasz Wrona poświęcił swój czas, aby opowiedzieć o swoim zamiłowaniu do ?egzotycznych skorup?.

wrona00

Nazywam się Łukasz Wrona. Mam 26 i aktualnie kończę Uzupełniające Studia Magisterskie /Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu; Wydział Ekonomiczny w Jeleniej Górze/. W ostatnim czasie byłem bardzo pochłonięty nauką.

wrona01

Konchiologią interesuję się odkąd tylko pamiętam. Do 2005 roku zbierałem wszystkie ślimacze domki. Od niedawna postanowiłem skupić się poważnie na tworzeniu własnej kolekcji, co było moim największym marzeniem. Najbardziej interesują mnie rodziny: Cymatiidae, Muricidae oraz Cypraeidae. Oczywiście poza tymi rodzinami zbieram także muszle z innych rodzin, ale te wymienione zwłaszcza rodzina Cymatiidae to moja największa konchiologiczna pasja. Aktualnie moja kolekcja nie jest zbyt imponująca, ale nie przeszkadza mi to w jej ciągłym poszerzaniu.

wrona02

Aktualnie jestem na etapie przygotowywania odpowiednich witryn, regałów i szuflad do przechowywania muszli. Na razie wystawione są z minerałami, a znaczna ich część jest zapakowana w kartoniki i czeka cierpliwie na wyeksponowanie, dotyczy to np.: porcelanek i trytonów.

wrona03

Ulubiony tryton p. Łukasza, któremu życzę coraz wspanialszych okazów muszli i pełnej kolekcjonerskiej satysfakcji!