Sławomir Wrzecion, POLSKA /Wałbrzych/

hp2010(at)wp.pl
Pan Sławomir Wrzecion jest lekarzem anatomopatologiem, pracującym w jednym z wałbrzyskich szpitali. Kolekcjonuje muszle od 1973 roku, kiedy to otrzymał pierwszą z nich od swojego Ojca. Preferuje samodzielne zdobywanie okazów konchistycznych. W tym celu odbył szkolenie nurkowe i wyruszył na ?muszlodajne? tereny od Norwegii po Morze Czerwone oraz od Hiszpanii po Morze Czarne. Ceni naturalne piękno pozyskanych muszli. Od 2001 roku jest członkiem Stowarzyszenia Malakologów Polskich, uczestnikiem ogólnopolskich seminariów malakologicznych. Na swoim koncie ma kilka wystaw hobbystycznych ilustrujących niepowtarzalność ?dziwów przyrody?.
Co nadzwyczajne ? jest pomysłodawcą i autorem stałej ekspozycji konchologicznej w Palmiarni Wałbrzyskiej ! Na około 15 metrach kwadratowych prezentuje ponad 1000 konchyliów morskich. Wystawa Sławomira Wrzeciona cieszy się uznaniem zorganizowanych grup młodzieży, odbywających tam ?żywe? lekcje przyrody.
Kolekcjoner ma jeszcze wiele pomysłów oczekujących na realizację. Nie chce ich nazywać marzeniami, gdyż twierdzi, iż są one bardzo realne i osiągalne przy współudziale prawdziwych pasjonatów.
Sławomir Wrzecion nie jest nadzwyczajnym fanem Internetu. Najbardziej ceni bezpośredni kontakt kolekcjonerski. Dlatego też lapidarny aneks do ?Pasjonatów? pozwoliłem sobie napisać w Jego imieniu.
Pragnę bardzo serdecznie zaprosić do ?Forum Ekspertów?, gdzie zamieszczam zapis fantastycznej rozmowy, którą było mi dane odbyć ze Sławomirem w sierpniu 2006 roku. Polecam!
Obecność p. Sławomira Wrzeciona w gronie ?Pasjonatów? jest w głównej mierze zasługą Tomka Mordarskiego, który wyręczył mnie w poszukiwaniu bezpośredniego ? osobistego kontaktu kolekcjonerskiego, zapewniając także materiał fotograficzny.

wrzecion

Sławomir Wrzecion przed autorską, stałą ekspozycją muszli na terenie Palmiarni Wałbrzyskiej.