Sylwana Chorążewicz i Artur Buczkowski, POLSKA /Wejherowo/

dalekiport(at)wp.pl
Podejrzewam, że Państwo Sylwana Chorążewicz i Artur Buczkowski znani są ze słyszenia – większości polskich konchistów, a bez wątpienia – wszystkim miłośnikom konchistyki internetowej. A wszystko za sprawą bardzo barwnej i wszechstronnej witryny kolekcjonerskiej z bogatą ofertą handlową sklepu internetowego. Bardzo sobie cenię, iż Państwo Sylwana i Artur zagościli pośród ?PASJONATÓW? !
A oto już autorska prezentacja?

?Od lat przemierzamy wspólnie życie zafascynowani sobą i światem przyrody, który każdego dnia dostarcza nam zaskakujących wrażeń.
Często powtarzamy, że urodziliśmy się o 100 lat za późno.
Choć czasy współczesne w dobie Internetu, szybkiej komunikacji i globalnej światowej wioski sprawiają, że życie jest łatwe i wygodne, ale nic nie zastąpi doznań, które towarzyszyły przyrodnikom wieku XVIII i XIX.
Staramy się widzieć przyrodę tak jak, było to udziałem Karola Darwina, Karola Linneusza oraz wielu wspaniałych postaci nauk przyrodniczych ubiegłych wieków.
HISTORIA NATURALNA … to dla nas pojęcie magiczne, w którym zawarty jest fenomen istnienia, wiedza pokoleń oraz sposób na rozumienie świata.
Tak poczytujemy, konchologię, każdy gatunek, zawsze postrzegając go jako niepowtarzalny element wielkiego, ziemskiego ekosystemu.
W POSZUKIWANIU DOSKONAŁOSCI NATURY … myśl przewodnia naszej kolekcji.
Staramy się zatem gromadzić okazy, które w szczególny sposób ilustrują nie tylko piękno, ale przede wszystkim zmienność w obrębie gatunku czy rodziny.
Tak właśnie jest w przypadku zbioru Cypraea tigris, który obok muszli z rodzaju Spondylus jest nasza największą radością…

chorazewicz01

OZDOBA KOLEKCJI PROCELANEK TYGRYSICH

chorazewicz02

Przepiękne i wspaniale ubarwione muszle z rodzaju Spondylus o fantazyjnych kształtach, nieustannie zadziwiają swoją niepowtarzalną formą z każdym pozyskanym do kolekcji okazem.

chorazewicz03

chorazewicz04

Nasza mała próżność … Voluta virescens lindae
ŚWIATOWY REKORD WIELKOŚCI GATUNKU
87,7 mm

chorazewicz05

chorazewicz06

MURICIDAE
W naszej kolekcji stanowią niewielką grupę, ale reprezentowane są przez kilka ciekawych okazów z rodzaju Hexaplex, pochodzących z Costa Rica

chorazewicz07

Hexaplex callidinus Gmelin,1791 Costa Rica 100 mm
Gatunek podobny choć znacznie bardziej okazały od częściej występującego Hexaplex radix

chorazewicz08

Conus textile Linnaeus, 1758, znalazł w naszej kolekcji, podobnie jak C. tigris, należne mu miejsce.
Choć gatunek ten uchodzi za pospolity, to dzięki ogromnie różnorodnemu ubarwienia w obrębie poszczególnych lokalnych populacji, może być przedmiotem interesującej i wartościowej naukowo kolekcji.
Na zdjęciach poniżej oprócz kilku odmian Conus textile Linnaeus, 1758 , prezentujemy wizerunki: Conus textile sirventi Fenaux,1943 Madagaskar, Conus textile cf scriptus Sowerby II 1858 Madagaskar oraz Conus textile archiepiscopus Hwass, in Brugui?re, JG, 1792, Madagascar.

chorazewicz09

Drodzy Kolekcjonerzy, zapraszamy Was do ?naszego świata?, który staramy się prezentować na stronie autorskiej www.shells.com.pl
Serdecznie pozdrawiamy Sylwia i Artur?