Lubos R. Kolouch, CZECHY /Hradec Kralove/

lrk(at)kolouch.com     znanego obieżyświata – p. Lubos?a R. Koloucha. Oto listowny wpis pana Lubos?a, który pozwoliłem sobie przetłumaczyć:

„Serdecznie pozdrawiam z Czech ! Nazywam się Lubos R. Kolouch. Jestem nauczycielem z Hradec Kralove, około 50 km od przejścia granicznego Nachod-Kudowa Zdrój.
Muszle zbieram od ponad 20 lat. W swoim zbiorze mam około 2100 gatunków z około 180 rodzin. Dysponuję także bogatą literaturą fachową, także autorów polskich : Andrzeja Falinowskiego i Andrzeja Piechockiego.
Obok okazów morskich kolekcjonuję także muszle mięczaków lądowych i słodkowodnych. Niektóre gatunki zbierałem w Polsce : Wambierzyce, Wrocław, Ludowe, Ratno Dolne, Szczytnik, Radków, Tłumaczów i Kłodzko.
Szczególnie cenię gatunki rodziny ? Clausiliidae.
Niektóre muszle przeznaczam do wymiany między-kolekcjonerskiej, ofertę można znaleźć na www.kolouch.com. Interesują mnie także przedmioty, na których uwidoczniono wizerunki muszli, np. – znaczki pocztowe.
Cieszę się z tego, że na całym niemal świecie mam przyjaciół, z którymi połączyła mnie pasja kolekcjonerska. Szczególnie cenię sobie znajomość z p. Helmutem Nistersem z Austrii ? znanym kolekcjonerem muszli.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów z Polski !”

kolouch

Pan Lubos R. Kolouch (z lewej) ze swym serdecznym przyjacielem p. Helmutem Nistersem z Austrii.