Peter Egerton, KANADA /Vancouver, British Columbia/

pegerton(at)shaw.ca
Kolekcja tego urodzonego w 1963 roku Kanadyjczyka liczy ponad 10 000 okazów muszli i ciągle się rozrasta. Jak sam mówi – konchologia jest obsesją Jego życia, choć nie przesłania Mu innych form aktywności.
Z wykształcenia jest zoologiem, pracującym w University of British Columbia.
Dodatkowo zajmuje się oprogramowaniami komputerowymi oraz pisaniem stron internetowych. Jego „pers. web.” – PETER’S SEASHELLS – znajdziesz w linkach.
Za nią otrzymał też nagrodę – „Worldwideconchology.com Web Award”.
Tym, co uzupełnia pasje Petera jest fotografia, w której nie brakuje wątków konchologicznych.
Ulubione okazy kolekcjonerskie należą do – zwójek, porcelanek, stożków oraz rodzin śłimaków lądowych. Założeniem Petera jest gromadzenie egzemplarzy najwyższej jakości. Łatwo można się o tym przekonać odwiedzając galerię muszli na autorskiej stronie Petera.
Osobiście, bardzo cieszę się, że otrzymałem zaproszenie do wymiany adresów między „Conchą” a „PETER’S SEASHELLS”.

egerton

Peter Egerton z przepiękną pleurotomarią podczas „COA Shell Show, 2003”.

egerton2

Peter Egerton podpisał to zdjęcie na swojej stronie – „Ah, seashells !”…..nic dodać, nic ująć.

egerton3

Pierwsza z prawej to p. Dot Egerton, mama Petera. To Ona właśnie „zaraziła” Go pasją kolekcjonowania muszli. Na zdjęciu dokonuje zakupów przy stoisku „Australian Seashells” podczas „COA Shell Show, 2003”.

egerton4

Pamiątkowe zdjęcie z Marcusem Coltro z brazylijskiego „Femorale”. Przy okazji, pragnę dodać, że wszystkie zamieszczone tutaj zdjęcia można oglądać dzięki uprzejmości Petera Egertona, który przesłał je na adres „Conchy”. Więcej zdjęć znajdziesz na stronie „PETER’S SEASHELLS” /linki/.