Piet Hessel, HOLANDIA /Utrecht/

Należy do elitarnego grona kolekcjonerów szczycących się założeniem i prowadzeniem prywatnego muzeum przyrodniczego.

/Zajrzyj do działu HONOROWY GOŚĆ ?CONCHY?, w którym Piet Hessel opowiada o sobie i swoim muzeum. Polecam !/

Początkiem Jego pasji zbieraczej /1954 rok/ były rowerowe wyprawy po muszle na plaże w Katwijk na zachodnim wybrzeżu Holandii. Od roku 1968 poszerzył swoje zainteresowania o skamieniałości paleokonchologiczne, wydobywane z plioceńskich osadów w regionie Zeeland /Walcheren, Domburg, Zuid Beveland, Zeeuws Vlaanderen/. Od roku 1989 pełni funkcję dyrektora prywatnego muzeum paleontologicznego, które w sposób formalny zaistniało 4 lutego 1991 roku jako ? ?Stichting Schepsel Schelp?.
Pytany o ulubione muszle z gatunków współcześnie żyjących, wymienia: Volutidae. Na to samo pytanie dotyczące fossil-shells wskazuje na unikatową ? Gisortia gigantea, będąca też logo strony internetowej muzeum : http://www.fossilshells.nl
Będąc kustoszem International Fossil Shell Museum w Utrechcie szczyci się jednym z największych w Europie zbiorem muszli-skamielin, liczącym prawie 350 000 okazów. Około 2 900 z nich można obejrzeć na doskonałych jakościowo zdjęciach na stronie muzeum.

10

Dr inż. Piet Hessel ? Dyrektor ?Stichting Schepsel Schelp? w holenderskim Utrechcie /zdj. 2005 rok/.

10b

Odkryta nad rzeką Rio Gurabo na Dominikanie – skamieniała: Fasciolaria semistriata…widok poruszający każdego paleokonchologa.