„MUSZLE” – Małgorzata Kmieć „Mal” (galeria autorska)

Obrazy z tematu ?Martwe natury? autorstwa Pani Małgorzaty Kmieć kipią energią oraz emanują ciepłem kolorów i żywiołowością barw.
Z wielka radością odnalazłem pośród nich cykl: ?Muszle?, pełen ?wapiennych znajomych? z kolekcji, jednak w subiektywnym ujęciu artystycznym ? mistrzyni pędzla.
Pani Małgorzata dosłownie z dnia na dzień przystała na moją propozycję udostępnienia swoich obrazów dla potrzeb ?CONCHY??Za co bardzo serdecznie dziękuję!

A co piszę o swoim podejściu do tematu: ?Muszle? – Pani Małgorzata Kmieć ?Mal? ?

?CONCHA?:
Pani Małgorzato, jak to się stało, że jako artystka, zwróciła Pani uwagę na muszle mięczaków, zamieniając je w obiekty malarskiej inspiracji?

MAŁGORZATA KMIEĆ:
Tematyka muszli w moich pracach pojawiła się wraz z chwilą, kiedy to przeglądając muszelki przywiezione znad włoskiego Adriatyku, dostrzegłam ich zadziwiające piękno i różnorodność. Zachwyca mnie ich piękno, do którego zresztą nie ma sensu nikogo przekonywać, a muszle są jak ludzie – niby podobne, a każda jest inna. To bardzo wdzięczny temat do malowania.
Moje prace są przestrzenne, zanim zacznę malować nakładam fakturę, a później przeważnie maluję w technice olejnej.

Pragnę dodać, że Pani Małgorzata jest absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Wychowanie Plastyczne. Profesjonalnie tworzy od 1994 roku.

A teraz w imieniu Artystki i własnym – zapraszam już do galerii.
Myślę, że z przyjemnością odnajdziecie w niej Państwo znane kształty i gatunki…

mal15 mal14 mal13 mal12 mal11 mal10 mal9 mal8 mal7 mal6 mal5 mal4 mal3 mal2 mal1