Nazywam się JACEK GLANC i mam przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia autorskiej strony internetowej – „CONCHA”. jg

Moją pasją są MUSZLE mięczaków.

W kolekcji, którą tworzę zgodnie z etycznymi wymogami ochrony dóbr naturalnych oraz wytycznymi Konwencji Waszyngtońskiej, zgromadziłem prawie 5000 okazów – muszli mięczaków morskich, lądowych i słodkowodnych oraz eksponatów paleokonchologicznych.

Z filozoficznego punktu widzenia – „świat muszli” – stanowi dla mnie swoistą sygnaturę przedziwnego Cudu Stworzenia.

Specjalizuję się w poszukiwaniu związków człowieka i muszli od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy – zauważalnych w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Za pośrednictwem witryny staram się dotrzeć do podzielających moje zainteresowania kolekcjonerów oraz miłośników muszli z całego świata, aby opowiedzieć o ich zauroczeniu wapiennymi cudami Natury. Moim marzeniem jest, aby „CONCHA” przybliżała Internautom tajemnice osobliwego piękna muszli, uwrażliwiała na konieczność ochrony ich naturalnego środowiska oraz ujawniła walory autentycznej pasji kolekcjonerskiej w życiu człowieka.
Zapewniam, że warto tego doświadczyć!

Moją stronę internetową dedykuję najbliższym: Żonie i Córce.


Każda „szanująca się” witryna kolekcjonerska winna posiadać stosowną galerię, by internetowym Wędrowcom przybliżyć obiekty admiracji jej autora. Tak oto „CONCHA” – po 10-ciu latach istnienia – wzbogaciła się o całkiem nową (sukcesywnie uzupełnianą) galerię: „ŚWIAT MUSZLI”. Galeria jest nowa w sensie realizacyjnym… Jednak przede wszystkim jest nowatorska w formie prezentacji okazów.
Znajdziecie w niej bowiem Państwo:  Muszle o pięknych kształtach, urzekających kolorach, fascynujących deseniach; konchy pochodzące z najdalszych zakątków Wszechoceanu; muszle gatunków rzadkich i endemicznych; muszle ślimaczych mikrusów i morskich gigantów; konchy będące epoletami każdej kolekcji oraz gatunki zalegające na morskich straganach.
Nade wszystko spotkacie tam jednak Państwo muszle, które na trwałe wpisały się w historię człowieka od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy i odnajdywane są w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Zapraszam!

Aktywność wystawiennicza polskich kolekcjonerów muszli jest znikoma. Ekspozycje autorskie to ekstremalna rzadkość. Tym bardziej cieszę się, że mogę zaprosić Państwa do działu VARIA, gdzie odnaleźć można swoistą wizytówkę wystawowego przedsięwzięcie Pana Pawła Falarza ze Szczytna, któremu sam Autor nadał tytuł: „Piękno zaklęte w muszli”.

Warto zobaczyć!