Nazywam się JACEK GLANC i mam przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia autorskiej strony internetowej – „CONCHA”. jg

Moją pasją są MUSZLE mięczaków.

W kolekcji, którą tworzę zgodnie z etycznymi wymogami ochrony dóbr naturalnych oraz wytycznymi Konwencji Waszyngtońskiej, zgromadziłem prawie 5000 okazów – muszli mięczaków morskich, lądowych i słodkowodnych oraz eksponatów paleokonchologicznych.

Z filozoficznego punktu widzenia – „świat muszli” – stanowi dla mnie swoistą sygnaturę przedziwnego Cudu Stworzenia.

Specjalizuję się w poszukiwaniu związków człowieka i muszli od pradawnej przeszłości po dzień dzisiejszy – zauważalnych w najróżniejszych formach ludzkiej aktywności.

Za pośrednictwem witryny staram się dotrzeć do podzielających moje zainteresowania kolekcjonerów oraz miłośników muszli z całego świata, aby opowiedzieć o ich zauroczeniu wapiennymi cudami Natury. Moim marzeniem jest, aby „CONCHA” przybliżała Internautom tajemnice osobliwego piękna muszli, uwrażliwiała na konieczność ochrony ich naturalnego środowiska oraz ujawniła walory autentycznej pasji kolekcjonerskiej w życiu człowieka.
Zapewniam, że warto tego doświadczyć!

Moją stronę internetową dedykuję najbliższym: Żonie i Córce.


Aktywność wystawiennicza polskich kolekcjonerów muszli jest znikoma. Ekspozycje autorskie to ekstremalna rzadkość. Tym bardziej cieszę się, że mogę zaprosić Państwa do działu VARIA, gdzie odnaleźć można swoistą wizytówkę wystawowego przedsięwzięcie Pana Pawła Falarza ze Szczytna, któremu sam Autor nadał tytuł: „Piękno zaklęte w muszli”.

Warto zobaczyć!

Wakacje, urlop i wypoczynek… Zawsze warto sięgnąć do rodzinnego albumu!

Za sprawą najnowszej aktualizacji można powspominać lato i szmaragdowo-lazurowe morze z Panem Tomaszem Mordarskim, który w formie krajobrazowych migawek dzieli się z nami swoimi wrażeniami z wypraw (także muszlowych) do Chorwacji.

Wszystko w FORUM EKSPERTÓW, w artykule: „Chorwacja – niekończąca się opowieść”

 Gorąco zachęcam!

Niesamowita historia, urzekająca zmienność architektury przyrody, dziwaczne endemity, niepowtarzalna flora i fauna – pozostająca w ciągłej niewoli dwóch oceanów… to właśnie Australia, której doświadczył Pan Paweł Falarz wespół ze swoją Małżonką.
W FORUM EKSPERTÓW można odnaleźć autorską relację z wyprawy Pana Pawła: „Australia – ślimaki na krańcu świata”. Polecam!

W najnowszej aktualizacji, w dziale: PREZENTACJE AUTORSKIE zamieściłem też materiały wspominkowe z moich „muszlowych opowieści”.