INTERNETOWY KLUB MIŁOŚNIKÓW MUSZLI – „CONCHA”.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli opiszesz swoją przygodę kolekcjonerską ze „skarbami morskich głębin”.

Napisz, jak zrodziła się Twoja pasja, a przede wszystkim – czym dla Ciebie jest kolekcjonerstwo naturalistyczne i jaki ma ono wpływ na Twoje życie.
Swoje przemyślenia skieruj proszę na mój adres internetowy
jacekglanc(at)interia.pl

Prześlij też swoje zdjęcie, a ja z wielką radością umieszczę je na swojej stronie. Dziękuję!
Jacek Glanc

abelaLouis Abela, MALTA /Librag/  malta
Internetowy Klub Miłośników Muszli „CONCHA” skupia osoby, którym miłe jest piękno „egzotycznych skorup”. Oczywiście, geneza zauroczenia konchami bywa różna, a i przesłanki R(…)

[czytaj wiecej]

acker_miniPeter Ackermans, HOLANDIA  holandia
Konchologicznej pasji kolekcjonerskiej oddaje się już od 25 – ciu lat. Może poszczycić się wspaniałym i reprezentatywnym zbiorem muszli morskich z całego świata. Jest wieloletnim członkiem Holendersk(…)

[czytaj wiecej]

aqueMarrisa i Dave Aque, FILIPINY /Davao City/filipiny
Państwo Marrisa i Dave Aque mieszkają na filipińskiej wyspie Mindanao. Tam też znajduje się siedziba Ich firmy, zajmującej się sprzedażą muszli morskich. Państwo Aque rozpoczęli swoją działalność za(…)

[czytaj wiecej]

jaunarraya_miniJuan Francisco Araya, CHILE /Villa Las Playas/chile
Juan F. Araya ma 22 lata i studiuje geologię. Jego kolekcja to 600 okazów muszli, co przekłada się na 400 gatunków. Pisze, że Jego przygoda z muszlami rozpoczęła się w momencie, kiedy w ręce wpadł mu(…)

[czytaj wiecej]

bonard_miniAndreas Rustam Bonard, ARGENTYNA /Buenos Aires/argentyna
Andreas R. Bonard urodził się w 1974 roku w Buenos Aires. Od najmłodszych lat fascynowała go przyroda i świat morza. W 1993 roku rozpoczął studia biologiczne w Buenos Aires University. Konchologia jes(…)

[czytaj wiecej]

benbooBen Boo, SINGAPURsingapuru
Singapur…miasto-państwo położne na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Mimo dość niezdrowego klimatu prawdziwa gratka dla podróżników. Miejsce na mapie, na które z nostalgią spoglądają ko(…)

[czytaj wiecej]

bourquinmAvril Bourquin, KANADA /Invermere/kanada
Losy tworzonych latami kolekcji bywają różne. Te wielkie, o charakterze naukowym, mogą trafić do muzeum. Jednak te amatorskie mają się gorzej. Czasem, bywają rozwijane…Niekiedy, są wysprzedawan(…)

[czytaj wiecej]

brennan_miniMichael Brennan, STANY ZJEDNOCZONE /Kalifornia/usa
Poszukując ciekawych zdjęć do „Conchy” natrafiłem na stronę tego amerykańskiego przyrodnika, który zaimponował mi niezwykłym zmysłem podwodnej obserwacji. Kilka dni po wysłaniu do Niego prośby o udos(…)

[czytaj wiecej]

brichemDidier Briche, NOWA KALEDONIAfrancja
Nowa Kaledonia – prawdziwie bajkowe miejsce, gdzie biologiczny czas zatrzymał się na skutek geoizolacji związanej z dwukrotnym oddzielaniem się wyspy od pradawnej Gondwany…jakieś 65 mln la(…)

[czytaj wiecej]

brueleAlbert van den Bruele, HOLANDIA /Breda/holandia
My name is Albert van den Bruele. I live in Breda, the Nethelands. I am 46 years old and collecting shells for more than 30 years. My collection is over 8500 species and containing thousands of lots (…)

[czytaj wiecej]

carvalhomCarlos Carvalho, MOZAMBIK/PORTUGALIA /Pussos/ portugalia
Rozpoczęliśmy korespondencję dzięki zaangażowaniu greckiego super-kolekcjonera – p. George Sangiolouglou, którynakreślił sylwetkę Carlosa w samych superlatywach. Carlos Carvalho przystąpił do (…)

[czytaj wiecej]

castellaXavier Castella, HISZPANIA /Badalona/hiszpania
Od dzieciństwa zamieszkuje w kastylijskiej Badalonie, co niejako przesądza o Jego związkach z morzem. Doskonale pamięta pierwszą, prawdziwą wyprawę z ojcem w rejon falochronów Masnou. Rybacy, koledzy (…)

[czytaj wiecej]

coltromJose & Marcus Coltro, BRAZYLIA /Sao Paulo/brazylia
Bracia Coltro znani są chyba większości fanów konchistyki, a przy tym trudno spotkać kogoś, kto nie pozostawałby pod wrażeniem oferowanych przez Nich muszli…na światowych shell shows oraz za poś(…)

[czytaj wiecej]

coopermMerv Cooper, AUSTRALIA /Safety Bay/australia
Uznawany jest za pioniera „rynku muszlowego” w Australii. Merv Cooper – człowiek wielu zainteresowań i jednej pasji: konchistyki. Przy tym, człowiek z żyłką do interesów, wszak: „M(…)

 [czytaj wiecej]

cordy_miniJim Cordy, STANY ZJEDNOCZONE /Melbourne/usa
Ten zupełnie niespodziewany dla mnie list nadszedł z samych Antypodów, z australijskiego Melbourne. Tam właśnie od 21 – 23 stycznia odbywał się „Space Coast Shell Festival 2005”. Swoje okazy zaprezent(…)

[czytaj wiecej]

coutoLuiz Couto, BRAZYLIA /Guarapari/brazylia
Kolekcjonerska historia Luiza Couto to kontynuacja listu innego brazylijskiego konchisty – Afonso Jorio (I.K.M.M.). Panowie, choć odmienni charakterologicznie tworzą sprawny team – R(…)

[czytaj wiecej]

crncovicLeslie Crncovic, STANY ZJEDNOCZONE /Houston/usa
Świat przyrody i historia naturalna pochłaniają Go bez reszty, czego dowodem jest choćby działalność marketingowa Lessa Crncovic’a: http://www.harf.org/. Jednak prawdziwym żywiołem tego ameryka(…)

[czytaj wiecej]

cruzmAntonio dela Cruz, FILIPINY /Malabon City/filipiny
W swoim liście Antonio napisał: „Bardzo cieszę się, że nawet w tak odległym kraju jak Polska można znaleźć kolekcjonerów muszli…także z Filipin. Zachęcam do kontaktu, także za pośrednictw(…)

[czytaj wiecej]

dandrimontThierry Dandrimont, FRANCJA /Les Lilas/francja
Internauci znają Go z autorskiej witryny „Coquillages de l’Ile – Maurice”: http://thierry.dandrimont.free.fr/. Bywa na większości europejskich shell show, będąc współorganiza(…)

[czytaj wiecej]

darkinValery Darkin, ROSJA /Władywostok/rosja
Choć sam Valery Darkin nie przepada za wzniosłymi laudacjami, to jednak większość miłośników światowego divingu lokuje Go w gronie takich sław jak – David Doubilet oraz Jacques Cousteau. Nie (…)

[czytaj wiecej]

deepm„Deep’n Reef Shells”, PORTUGALIAportugalia
Manuel Amorim, MOZAMBIK /Maputo/ Ricardo Ferreira, PORTUGALIA /Sobral de Monte Agraco/ Diogo Ferreira, PORTUGALIA /Sobral de Monte Agraco/ Paulo Granja, PORTUGALIA /Sobral de Monte Agraco/ Z ł(…)

[czytaj wiecej]

derka_miniJaroslav Derka, CZECHYczechy
Należy do grona najaktywniejszych „konchistów” u naszych południowych sąsiadów, zrzeszonych w Czeskim Klubie Kolekcjonerów Muszli (Cesky Klub Sberatelu Lastur). Autor wielu ciekawych artykułów w ofic(…)

[czytaj wiecej]

donderRika i Fernand De Donder, BELGIA /Peutie/belgia
Korespondencyjna znajomość z Państwem – Riką i Fernandem De Donder to efekt mojej stałej natarczywości w poszukiwaniu osób pasjonujących się muszlami. Przyznaję, iż nie musiałem się wiele natrudzić, (…)

[czytaj wiecej]

egerton_miniPeter Egerton, KANADA /Vancouver, British Columbia/kanada
Kolekcja tego urodzonego w 1963 roku Kanadyjczyka liczy ponad 10 000 okazów muszli i ciągle się rozrasta. Jak sam mówi – konchologia jest obsesją Jego życia, choć nie przesłania Mu innych form aktywno(…)

[czytaj wiecej]

ershovVictor Ershov, ROSJA /Moskwa/rosja
Jako miłośnikowi klasycznej (listownej) “wędrówki” myśli – możliwość korespondowania z Victorem Ershovem sprawiła mi prawdziwą przyjemność. Szczególnie ujmujące były ciepłe wspomn(…)

[czytaj wiecej]

fenzanWilliam J. Fenzan, STANY ZJEDNOCZONE /Norfolk/usa
Prawdziwą pasją Billa Fenzana jest rodzina Conidae…Zresztą, każdy kto śledzi kolejne wydania elektronicznego newslettera “The Cone Collector” może odnaleźć interesujące materiały aut(…)

[czytaj wiecej]

fuschimSonia Fuschi, WŁOCHY /Monterosi/wlochy
W europejskim shell-businessie pojawiła się zupełnie niedawno. Zaledwie od stycznia 2004 roku prowadzi własną firmę dealerską „Shelline Group”. Mimo to szybko zdobyła uznanie i popularno(…)

[czytaj wiecej]

gallegomJose Lietor Gallego, HISZPANIA /Jaen/hiszpania
Korespondujemy często, ale trudno się dziwić…wszak oprócz muszli łączy nas jeszcze zamiłowanie do konchistyki internetowej, a zwłaszcza ludzi przesiadujących przed muszlowymi witrynami tyle R(…)

[czytaj wiecej]

geyranKemal Geyran, TURCJA /Istambuł/turcja
Bywają w życiu innych ludzi zdarzenia, przed którymi należy jedynie stanąć w pokorze, szczerze im współczując. Niekiedy zdarzenia takowe stają sie zalążkiem rzeczy wielkich, rekompensując choć odrobin(…)

[czytaj wiecej]

ghysmArne Ghys, BELGIA /Deerlijk/belgia
Arne jest kolejnym z kolekcjonerów o ustalonej specjalizacji…Pectinidae frapują Go od 15 lat, jednak, co niejednokrotnie podkreślał, są ciągłym wyzwaniem i źródłem niespodzianek systematycznych&(…)

[czytaj wiecej]

hardymEddie Hardy, WIELKA BRYTANIAanglia
Czy znacie Państwo “Hardy’s Internet Guide to Marine Gastropds” ? Myślę, że na to retoryczne pytanie koncho-Internauci odpowiadają twierdząco, wszak trudno znaleźć witrynę koncholog(…)

[czytaj wiecej]

hayesBrian Hayes, REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKIrpa
Rozpoznawalny dealer muszli, stały gość międzynarodowych „shelll show” w Paryżu, Antwerpii i Stanach Zjednoczonych, podróżnik, nurek, właściciel wielkiej, prywatnej kolekcji, specjalista r(…)

[czytaj wiecej]

hazinFauze Hissa Hazin, BRAZYLIA /Recife/brazylia
Pana Hazin’a poznałem dzięki Jego wpisowi do „kolekcjonerskich wici”, gdzie zachęca do kontaktu polskich kolekcjonerów poszukujących ciekawych gatunków muszli. Ten doświadczony koncholog urodził się (…)

[czytaj wiecej]

hesselPiet Hessel, HOLANDIA /Utrecht/holandia
Należy do elitarnego grona kolekcjonerów szczycących się założeniem i prowadzeniem prywatnego muzeum przyrodniczego. /Zajrzyj do działu HONOROWY GOŚĆ „CONCHY”, w którym Piet Hessel opow(…)

[czytaj wiecej]

holubVladimir Holub, CZECHY /Milovice/czechy
„My name is Vladimir Holub. I live in small town Milovice near by Prague – capital of Czech Republic. I started to collect seashells not long ago. I visited Tunisia – Djerba Island in 2002(…)

[czytaj wiecej]

hoskensmCecile Hoskens, BELGIAbelgia
Pani Hoskens jest bez wątpienia mistrzynią tematyki – „shell related”. Prywatnie jest życiową partnerka Pana Guido T. Poppe, którego zna chyba każdy kolekcjoner muszli na świecie. Jak pr(…)

[czytaj wiecej]

ivlievAlexey Ivliev, ROSJA /Moskwa/rosja
Mówi o sobie, iż przede wszystkim jest pasjonatem pracy zawodowej… dziennikarstwa telewizyjnego w bardzo ryzykownej specjalizacji – korespondenta wojennego. Ostatnio spędził trzy miesiące na granic(…)

[czytaj wiecej]

jorioAfonso Jorio, BRAZYLIA /Guarapari/brazylia
Mój list-zaproszenie do I.K.M.M. wysłałem do Afonso w kwietniu 2007 roku. Odpowiedział: „Witaj polski kolego. Twój list zastał mnie podczas rejsu połowowego na wodach północnej Brazylii. Po(…)

[czytaj wiecej]

keppensMarc Keppens, BELGIA /Dendermonde/belgia
Marc Keppens uwielbia wymiany kolekcjonerskie. Natrafiliśmy na siebie, kiedy On poszukiwał nowych kontaktów, a ja – materiałów z belgijskiego shell show w Antwerpii, w maju 2007 roku. Oto, j(…)

[czytaj wiecej]

kerstenPaul H. Kersten, HOLANDIAholandia
Zaczynał od orniotologii, potem uprawiał rośliny alpejskie…wreszcie trafił na pasję swojego życia – konchistykę…a przede wszystkim – stożki. A oto fragment Jego listu… Urodziłem (…)

[czytaj wiecej]

kimuraTerumichi Kimura, JAPONIA /Tokio/japonia
„I live in Tokyo Japan and I have been collecting sea shells for 20 years. My fields are Mouth of Tokyo Bay and Sagami Bay, so I am interested in Japanese rare shells. The shell in most Japan(…)

[czytaj wiecej]

knezik_miniJosef Knezik, CZECHY /Praha/czechy
Inspiracji do stworzenia zbioru konchologicznego dostarczyła p. Josefovi Knezikowi lektura książki dr Pflegera – „Krasa lastur”. Było to w roku 1981. Wcześniej miał już kilkanaście muszli z Morza Cza(…)

[czytaj wiecej]

kolouchLubos R. Kolouch, CZECHY /Hradec Kralove/czechy
Bardzo cieszę się z wpisu do I.K.M.M. jednego z najbardziej doświadczonych czeskich konchologów, znanego obieżyświata – p. Lubos’a R. Koloucha. Oto listowny wpis pana Lubos’a, który pozwo(…)

[czytaj wiecej]

leske_miniGary Leske, AUSTRALIAaustralia
Gary Leske jest kolekcjonerem o krótkim stażu, gdyż rozpoczął swoją przygodę z muszlami w 2000 roku, jednak jak pisze – hobby to pochłonęło Go całkowicie. W swoim zbiorze zgromadził około 3500 okazów (…)

[czytaj wiecej]

lorenzmFelix Lorenz, NIEMCY /Buseck/niemcy
Obecność dr Felixa Lorenza w I.K.M.M. „CONCHA” jest dla mnie powodem wielkiej radości. Wiem z relacji innych kolekcjonerów /choćby Alexeya Ivlieva/, że Felix słynie z gościnności i poczuc(…)

[czytaj wiecej]

mashita_miniTakaro Mashita, JAPONIAjaponia
Otwierając Internetowy Klub Miłośników muszli rozesłałem zaproszenia do wszystkich znanych mi polskich kolekcjonerów oraz bardzo wielu konchologów z całego świata, których adresy elektroniczne wyszuki(…)

[czytaj wiecej]

massierWerner Massier, NAMIBIA /Swakopmund/namibia
Jeśli zapytać miłośnika muszli, z czym kojarzy mu się – Cypraea /Barycypraea/ fultoni massieri – odpowie, iż ze wspaniałą, rzadką i pożądaną porcelanką. Klasyfikujący ją w listopadzie 2001 roku(…)

[czytaj wiecej]

massiliaGabriella Raybaudi Massilia, WŁOCHY /Rzym/wlochy
Jeśli można mówić o magii nazwisk, to myślę, że właśnie – Raybaudi Massilia do takowych należy, wywołując prawdziwie pozytywny dreszcz emocji. Wszystko za sprawą legendy europejskiej konchologii ̵(…)

[czytaj wiecej]

mayhewmRoss Mayhew, KANADA /Halifax/kanada
Kolekcjonerzy stożków, a przy tym zwolennicy konchistyki internetowej znają Go dzięki: „An Illustrated Checklist of Recent Conidae”, którą redaguje na swojej stronie. Za szczegółową wiedz(…)

[czytaj wiecej]

medvedevAlexander Medvedev, ROSJA /Moskwa/rosja
Korespondencyjna znajomość z Alexandrem Medvedevem to dla mnie wielka przyjemność, gdyż należy On do osób bardzo otwartych i chętnych do współpracy. Nie ukrywam, że korzystaliśmy zarówno z języka ang(…)

[czytaj wiecej]

monteiroAntonio Monteiro, PORTUGALIA /Lizbona/portugalia
Jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalną postacią portugalskiej konchistyki, której historię zna – jak mało kto! /Możesz ją lepiej poznać zaglądając do FORUM EKSPERTÓW: „Kolonialny rodowód(…)

[czytaj wiecej]

morrison_miniLinda Morrison, STANY ZJEDNOCZONE /San Diego/usa
Pani Linda pracuje w „Underwater Adventures”, będącym wielkim oceanicznym akwarium na zachodnim wybrzeżu U.S.A. Z wykształcenia jest biologiem morza, ale Jej pasją jest kontakt z dziećmi, w których u(…)

[czytaj wiecej]

nappoAndrea Nappo, WŁOCHY /Sardynia/wlochy
„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym….”, wszyscy znamy ciąg dalszy przysłowia, które znalazło swoje odbicie w muszlowym hobby urodzonego w 1995 roku Andrei Nappo. Ojciec Andrei je(…)

[czytaj wiecej]

nordsieckmRobert Nordsieck, NIEMCY/AUSTRIA /Wiedeń/niemcy
Robert Nordsieck należy już do trzeciego pokolenia miłośników mięczaków w swojej rodzinie. Jak to możliwe…? „Urodziłem się w 1968 roku w niemieckim Schwenningen. Pierwszą przygodą w moim ż(…)

[czytaj wiecej]

ovialis_miniPanayotis Ovalis, GRECJAgrecja
ovalis(at)in.gr
Panayotis jest Grekiem rozmiłowanym w faunie morskiej Morza Śródziemnego. Jego drugą pasją jest nurkowanie. Jako instruktor szkoli adeptów tej modnej ostatnio dyscypliny. Nie trzeba dodawać, że zajęc(…)

[czytaj wiecej]

pachecoMiguel C. Pacheco, HISZPANIA /Madryt/hiszpania
W tradycji polskiej powtarzamy znane przysłowie o jabłku spadającym niedaleko od jabłoni. Nie wiem, czy normą jest zastosowanie tej mądrości do pasji kolekcjonerskiej, przechodzącej z pokolenia na po(…)

[czytaj wiecej]

paganelliGiancarlo Paganelli, WŁOCHY /Rimini/wlochy
Mało kto może równać się z Nim pod względem wiedzy merytorycznej na temat rodziny Conidae, której jest uznanym ekspertem. Zaś Jego strona internetowa (obchodząca w 2008 roku jubileusz dziesięciolecia)(…)

[czytaj wiecej]

OLYMPUS DIGITAL CAMERAEduardo „Eddie” Pagobo, FILIPINYfilipiny
Eduardo zawitał do „Conchy” – rozsyłając zaproszenia do swojej, handlowej strony internetowej. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności, aby nie przepytać Go o kolekcję i konchologiczną przygodę. „Eddie(…)

[czytaj wiecej]

patamakanthinJom Patamakanthin, TAJLANDIA /Phuket Island/tajlandia
Z zawodu jest jubilerem i projektantem ekskluzywnej biżuterii, dwa razy odniósł sukces w cenionym w tajskiej telewizji quizie naukowym „Fanpantae” („Real Fans” w 2007 i 2008 ro(…)

[czytaj wiecej]

pattichismAntonis Pattichis, CYPRcypr
Jest kolekcjonerem, dla którego muszle morskie są źródłem największej radości, jednak Jego zbiór wzbogacają jeszcze skamieliny oraz skały i minerały. W Jego odczuciu są to skarby Natury uzupełniające (…)

[czytaj wiecej]

poort_miniPeter Poortman, NOWA ZELANDIA /Green Bay/zelandia
Należy do grona klubowiczów, którzy niemal natychmiast odpowiedzieli na moje zaproszenie. Dzięki Niemu możesz podziwiać zdjęcia z „5th NEW ZELAND SHELL SHOW” w Auckalnd (SHELL SHOW – relacje i zapros(…)

[czytaj wiecej]

poremski_miniAndre Paul Poremski, STANY ZJEDNOCZONE /Wisconsin/usa
Ten młody amerykański kolekcjoner napisał do mnie wręcz „rodzinny” list, w którym przyznaje się do polskich korzeni, choć Polski na razie nie odwiedził. Pierwszą muszlą, która go urzekła był florydzk(…)

[czytaj wiecej]

rekieeMark Reekie, STANY ZJEDNOCZONE /Portland; Oregon/usa
Należy do najbardziej zaangażowanych członków Oregon Society of Conchologists z siedzibą w Portland. Przyjął na siebie obowiązki organizowania comiesięcznych spotkań klubowych /w każda pierwszą nie(…)

[czytaj wiecej]

rolanmEmilio Rolan Mosquera, HISZPANIA /Vigo/  hiszpania
Jest bez wątpienia najsłynniejszym, żyjącym hiszpańskim malakologiem i uznanym autorytetem światowej konchologii. Profesor medycyny (specjalista pediatrii), doktor biologii. Sklasyfikował i opisał(…)

[czytaj wiecej]

sangioulogloumGeorge Sangiouloglou, GRECJA /Ateny/grecja
Jest jednym z najbardziej poważanych kolekcjonerów i dealerów muszli w Europie, przynależąc do grona Seniorów w tej branży. Wysyłając zaproszenie, żywiłem nadzieję, że p. Sangiouloglou zaszczyci mnie (…)

[czytaj wiecej]

setzerSteve Setzer, STANY ZJEDNOCZONE /Arizona/usa
Na stronę internetową pastora Steva Setzer’a natknąłem się odwiedzając witrynę „Femorale” braci Coltro. Tradycyjnie napisałem jako pierwszy, a po dwóch dniach otrzymałem dość frapują(…)

[czytaj wiecej]

touitouDavid Touitou, FRANCJAfrancja
Jest bez wątpienia jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci konchistyki internetowej. A wszystko za sprawą barwnej witryny: „Seashell-Collector.com”, której dział – „Worldwid(…)

[czytaj wiecej]

turchettiAndrea Turchetti, WŁOCHY /Rzym/wlochy
W maju 2007 roku Andrea zaprosił mnie do odwiedzenia Jego nowej wersji strony internetowej. Sądzę, iż takie zaproszenie odebrała także spora grupa polskich konchistów. Ja, co „normalne” (…)

[czytaj wiecej]

vandenberghemPhilippe Vandenberghe, BELGIA /Antwerpia/belgia
Belgijski kolekcjoner p. Vandenberghe /w korespondencji oraz dla potrzeb witryny używający skrótu: “PVDB”/, jest kolejnym z pasjonatów, którzy przejęli swój zbiór po przodkach. Choć losy (…)

[czytaj wiecej]

velamLuis Octavio Vela, MEKSYK /Merida/meksyk
Wielu kolekcjonerów przyznaje się do wręcz prozaicznych poczatków swojej przygody z muszlami. Jednak już tylko garstka próbuje przeistoczyć swoją indywidualną pasję w dzieło – powiedzmy – poży(…)

[czytaj wiecej]

veldhuismErik Veldhuis, HOLANDIA /Haaksbergen/holandia
Urodził się 1 listopada 1961 roku. Z zamiłowania i wykształcenia – muzyk. Najpierw swoją pracę zawodową związał ze szkolnictwem. Z czasem zmienił profesję na aktywność w szeroko pojętej branży i(…)

[czytaj wiecej]

walker_miniTom Walker, WIELKA BRYTANIA /Berkshire/anglia
Autorem tego wpisu jest Tom Walker pracujący w sekretariacie British Shell Collector’s Club. Opisując działalność B.S.C.C nadmienia, że członkowie klubu spotykają się dwa razy w roku – w ostatnią sobo(…)

[czytaj wiecej]

williamsMargaret (Peggy) Williams, STANY ZJEDNOCZONE /Tallevast/usa
Kolekcjonowanie muszli morskich, organizowanie profesjonalnych „wypraw muszlowych”, udział w amerykańskich shell show, dokumentowanie malakofauny Florida Keys i wreszcie podwodne „be(…)

[czytaj wiecej]

wilmetEddy Wilmet, BELGIA /Mechelen/belgia
„My name is Eddy Wilmet – 49 years old and living in the town Mechelen (BELGIUM), situated between Antwerp and Brussels I’m chief of police (homicide division) in our capital Brussels. I sta(…)

[czytaj wiecej]

zhaoYifan Zhao, CHINY /Beihai/chiny
Pan Yifan Zhao jest dealerem muszli, co teoretycznie winno Go obligować do nawiązywania coraz odleglejszych kontaktów. Z perspektywy „CONCHY” – różnie jednak bywa z niekomercyjną chę(…)

[czytaj więcej]